Kripto Para Borsalarında Nasıl İşlem Yapılır?

Kripto para borsalarında işlem yapabilmek için öncelikle bakiyeniz bulunmalıdır. Reel para birimleri ile işlem yapan borsalarda, borsanın desteklediği reel para biriminde bakiyeniz olmalıdır. Bitlo kripto para borsası Türk Lirası ile işlem yapmaktadır. Bitlo kripto para borsasında hesap açtıktan ve kimlik bilgilerinizi girdikten sonra Türk Lirası yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Adınıza ait bir banka hesabından yatırdığınız Türk Lirası bakiyeniz 20 dakika içerisinde otomatik olarak hesabınıza geçer. Türk Lirası bakiyenizin hesabınıza yansımasından sonra alış işlemi yapabilirsiniz. 

Kripto para borsalarında alış ve satış için iki yöntem bulunmaktadır. Kolay ve Gelişmiş işlem. Kolay alış bölümünde, bakiyenizde bulunan Türk Lirası ile anında, diğer kullanıcıların satış için emir girdiği işlemlerden alış gerçekleştirirsiniz.

Gelişmiş alış bölümünde ise, alış işlemi için emir oluşturabilirsiniz. Güncel fiyattan veya daha düşük bir fiyattan alış için emir girersiniz. Girdiğiniz emir, karşılığında bir satış emri ile eşleştiğinde otomatik olarak gerçekleşir. Gelişmiş bölümde yaptığınız işlemlerde girdiğiniz emrin işlem görebilmesi diğer kullanıcılara bağlıdır.